آسیاب بازیافت پلاستیک

 

در صنایع پلاستیک سازی به علت نرم بودن مواد پلاستیک و قابلیت دوباره مصرف کردن آن می توانیم بگوییم که اصولا ضایعاتی وجود ندارد و مگر موادهایی که به علت بی توجهی با خاک و آشغال آلوده شوند و غیرقالب مصرف گردند. معمولا راگاهایی که از قطعه جدا می شود و قطعاتی که به عللی نقصی دارند دوباره قابل مصرف هستند و میتوان در آسیاب آنها را خرد کرد و به مصرف رسانید. در ماشین های تزریقی کوچک و متوسط حتی میتوان قطعات خراب و راگا را بلافاصله در کنار ماشین تزریقی به وسیله آسیاب کوچکی خرد کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد.

در مصرف مواد آسیاب شده باید دقت کامل داشت زیرا همیشه امکان مخلوط شدن ضایعات با سنگ و آهن وجود دارد و در صورتیکه این مواد داخل قیف تزریق شود خرده آهن به مارپیچ و سیلندر آسیب می رساند. برای اینکه مطمئن شویم خرده آهن داخل مواد آسیابی نمی باشد بهتر است مواد را از آهن رباعبور دهیم همچنین داخل قیف ماشین تزریق آهنربا بگذاریم که خرده آهن را بگیرد تا از آسیب رسیدن به مارپیچ و سیلندر جلوگیری شود.

 
سبدهای پلاستیکی و مخصوصا سبد میوه یکی از ساده ترین روشهای بازیافت محسوب می شود که صرفا با یک دستگاه اسیاب پلاستیک انجام می شود.
سبدها پس از جمع اوری به داخل دستگاه اسیاب سبد ریخته می شوند و پس از خرد شدن و خروج از دستگاه ، توسط اپراتور داخل گونی ریخته شده و به عنوان مواد اولیه سبد و دوک مورد استفاده تزریق کاران قرار می گیرد.  کسانی که تجربه ایی در امر بازیافت ندارند توصیه می کند از اسیاب سبد یا بطری شروع کنند.دستگاه اسیاب ما قادر به اسیاب کردن انواع سبد و پت و نایلون و هر جنس پلیمری می باشد و چند منظوره طراحی شده اند.

 

ضایعات پلیمری به دلیل مصرف روزافزون، درصد بالایی از پسماندها را تشکیل می دهند. آسیاب در صنعت تزریق پلاستیک به عنوان یکی از ماشین آلات پر مصرف بوده و وظیفه آن خردکردن ضایعات پلاستیک در خط تولید و استفاده مجدد از آنها در چرخه تولید و جلوگیری از هدر رفت مواد و در نتیجه بالا رفتن بهره وری تولید می باشد..

دستگاه آسیاب ضایعات پلاستیک

وظیفه دستگاه خردکن ضایعات پلاستیک، اینست که موادی که اپراتور به داخل دستگاه می ریزد، به صورت قطعه قطعه که البته اندازه هر قطعه قابل تنظیم است، بیرون بریزد.
پلاستیک آسیاب شده می تواند دوباره در خط تولید مورد استفاده قرار گیرد ویا ادامه خط بازیافت مثل شستشو و خشک کردن و گرانول شدن را طی کند.
توجه کنید دستگاه آسیاب نباید لرزش داشته باشد و نیازی به بولت کردن در زمین یا جوش زدن به ستون و یا سیمان ریختن نباشد.

 

اندازه های پلاستیک اسیاب شده

 

قطعات پلاستیکی بسته به نوع استفاده باید در ابعاد مختلفی اسیاب شود.برای مثال سبد میوه را در نظر بگیرید:
چون دستگاه تزریق سبد میوه دارای سیلندر و ماردون بزرگتری ست لذا سایز سرندی دستگاه اسیاب حدود 14 میلی متر باید باشد.
Close

Close
Navigation
Categories